Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Obchodní dům Prior Brno
Čtveřice domů Dornych 29 až 33
Dešťová kanalizace v Černovicích (stoka F35d)
Železniční trať Prostějov–Třebovice
Podzemí pod hlavním nádražím v Brně
Hotel Klenov Bystřička
Zámecké skleníky v Náměšti
Centrum Nová Palmovka
Motorest Gabro Petrov nad Desnou
Pavlačový dům Šámalova 87
Fotka

S Drobkem na poradu na kole


31. 3. 2017
Jarní porada vedení SPJF se letos konala v Bystřici pod Hostýnem. Protože jsem si nedávno dovezl od Wapiho nový starý bicykl, vymyslel jsem na pátek trasu z Hulína do Bystřice a s Drobkem jsme vyrazili na kolech - a byla to cesta vcelku dobrodružná.

Kamarád a bývalý člen vedení SPJF Rolf nás pozval na březnovou poradu vedení SPJF do svého působiště - SOS vesničky ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem. Tamní kraj neznám, proto jsem byl nápadem nadšen a hned jsem se dal do vymýšlení, jak se do Chvalčova dopravit a přitom něco zajímavého vidět.

Do toho přišla šikovná náhoda s tím, že kamarád Wapi likvidoval stará a nepoužitelná kola ze skladů společnosti Rekola, která modernizuje svůj vozový park. Jenže v hromadě nepoužitelných kol je vždycky aspoň jedno, které trošku použitelné je. Takže jsem ho z ní vyhrabal a získal tak nový starý bicykl značky Velamos, bez přehazování a s torpédem, ze kterého stačilo odšroubovat všechny zbytečnosti počínaje nefunkčním dynamem, přes drnčící nosič až po barevné nálepky na rámu. Dokonce ani duše moc neucházely.

Drobkovi jsem se pak pokusil přizpůsobit svoje klasickém kolo Meridu Kalahari, která mně věrbně slouží už 16 let. Krasavec s ocelovým rámem je trošku těžší a na Drobka i trošku vyšší, za to mu ale nefungovala přehazovačka, což jsme zjistili až za nádražím v Hulíně. Nedávno jsem totiž přetrhl řetěz a i když se mně jej podařilo snýtovat, délka dvou článků, o které jsem jej musel zkráti znemožnila zařazenáí lehčích převodů.

Z cesty se tak nechtěně stalo malé noční dobrodružství. Trasa z Hulína do Bystřice sice měří jen nějakých 25 km, jenže už za Holešovem nás zastihla tma a s polámaným kolem, kde ještě podivně zatuhlo ložisko řídítek, se Drobkovi jelo velice špatně. I s přestávkami nám cesta zabrala skoro 5 hodin a část jsme museli urazit pěšky.

Prý to bylo naposledy, co jsme spolu někam na kole jeli. Jenže můj staronový bicykl už se nemůže na další cesty dočkat.

Drobek odpočívá na asfaltu na kraji Holešova. Máme za sebou asi třetinu trasy, která nás ještě potrápí. Do cíle dojedeme až před půlnocí.
Drobek odpočívá na asfaltu na kraji Holešova. Máme za sebou asi třetinu trasy, která nás ještě potrápí. Do cíle dojedeme až před půlnocí.
Porada vedení SPJF ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem.
Porada vedení SPJF ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem.
Částečně mně Drobek blbé nápady s kolem odpustila až v Kroměříži. Během odpolední procházky jsme oba bicykly raději zamčeli zámkem k zábradlí před nádražím.
Částečně mně Drobek blbé nápady s kolem odpustila až v Kroměříži. Během odpolední procházky jsme oba bicykly raději zamčeli zámkem k zábradlí před nádražím.

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:




Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Havířov (CZ).

Datum: 19. 12. 2007

Poslední komentáře:

Autor: Viktora
Text: Vlečka zrušena Drážním úřadem 30. 6. 2022. K fyzické likvidaci vlečkové koleje došlo ve dnech 21. až 25. listopadu 2022 při uzavírce části Křižíkovy ulice, kterou vlečka protínala a části navazující ulice Fr. Halase.
Číst

Autor: Radim
Text: Zajímavý článek o dnes již neexistující cukrovarnické vlečce. Právě si nějak matně i pamatuju, že v té ul. Cukrovarská býval nějaký dost nepříjemný přejezd, kterému jsem se na Favoritu (a později i ve Favoritu) raději vyhýbal. :-)
Číst

Autor: Pepix
Text: Zdravím Jirko z Ostružné, jsem zde dokonce výpravčí, tak náhodou :D Můžu poskytnout nějaké doplňující info. Za 350.KBS, Josef Ptáček.
Číst

Autor: Kps
Text: Je to asi LEVI, spol. s.r.o.
IČO: 15526119
Číst

Autor: Kps
Text: Najdete si to v katastru nemovitostí...
Číst